About Me

Creative, efficient and passionate
Bio

Hi there, I’m Sarah Barrett, passionate injury lawyer, located in New York City

Lorem ipsum dolor sit amet, ut eius periculis eos, eu mea suscipit intellegam. Tota consequuntur cu pro, congue efficiantur eos id. Ius in percipit recusabo. Has ex agam audire, id dicat dolores.

Legal Services

My Practice Areas

Porada prawna
Zazwyczaj zaczynamy od porady prawnej - podczas spotkania z Klientem (w biurze bądź online) omawiamy z nim przedstawione nam zagadnienie. Po dokonanej analizie prezentujemy Klientowi, jak wygląda jego sytuacja od strony prawnej i rekomendujemy dalsze kroki.
Opinia prawna
Jeśli sprawa jest złożona i wieloaspektowa, a decyzja Klienta musi opierać się na silnych podstawach, przygotowujemy opinię prawną na piśmie. Zawiera ona przejrzyste wnioski będące rezultatem naszej analizy stanu faktycznego i prawnego. Może ona stanowić następnie podstawę dla podejmowanych przez Klienta decyzji życiowych lub biznesowych.
Mediacje
Gdy charakter sporu i interes Klienta za tym przemawiają, rekomendujemy udział w mediacji. Jest to forma alternatywnego rozwiązywania sporów, pozwalająca na uniknięcie kosztownego i czasochłonnego procesu sądowego.
Umowy i negocjacje
Uważamy, że fachowe wsparcie jest potrzebne na etapie negocjowania kontraktów, dlatego warto skorzystać z pomocy adwokata już podczas wypracowywania ich treści. Pozwala to uniknąć przyszłych problemów (w tym dodatkowych kosztów), wynikających z niekorzystnego brzmienia umowy lub jej błędnej konstrukcji. Stąd ważne jest, by już na etapie negocjacji z kontrahentami zadbać o właściwe zabezpieczenie swoich interesów.
Sprawy sądowe i urzędowe
Niejednokrotnie postępowanie sądowe bądź administracyjne okazują się nieuniknione. Wówczas udzielamy wsparcia na każdym etapie procesu w sprawach cywilnych, gospodarczych, rodzinnych i administracyjnych. Reprezentujemy zarówno osoby dochodzące swoich roszczeń w sądzie, jak i te, które zostały pozwane. W ramach naszej praktyki bronimy podejrzanych i oskarżonych, jak również pomagamy ofiarom przestępstw. Udzielamy pomocy zarówno w sprawach o przestępstwa, jak i przestępstwa karnoskarbowe, a także w sprawach o wykroczenia (w tym drogowe). Pomagamy także w kontaktach z urzędami i instytucjami. Wiemy bowiem, że trudny język i liczne wymogi formalne poszczególnych postępowań sprawiają, że pomoc adwokata na możliwie wczesnym etapie pozwala właściwie zadbać o interes Klienta.
Obsługa przedsiębiorstw i organizacji
Zapewniamy także bieżącą obsługę przedsiębiorstw i organizacji. Zarówno jednoosobowy przedsiębiorca, jak i spółka handlowa wymagają profesjonalnego podejścia do kwestii prawnych, aby móc ze spokojem skupić się na swojej właściwej działalności. Powierzając zagadnienia prawne fachowcom, przedsiębiorca zyskuje czas i zasoby, by rozwijać swój biznes. Również organizacje non profit, takie jak fundacje czy stowarzyszenia, dysponując profesjonalnym wsparciem prawnym, mogą w pełni oddać się swojej działalności statutowej.
Testimonials

What Clients Say